Polski Serwer Modern Warfare

Jeden z najlepszych serwerów o tematyce militarnej!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2015-12-07 17:52:19

Ksenuh
Pogromca EJMów
Dołączył: 2015-10-15
Liczba postów: 112
Windows 7Chrome 47.0.2526.73

Felieton serwerowy

Mimo, że to dział Roacha, zezwolił mi on napisać swój własny felieton.

KiLdfWr.png

A zacząć ten felieton chciałbym od pytania: jakie serwery lubisz? Tak, ty czytelniku tego tematu. Jaki serwer lubisz? Bo polskie serwery - jak wiadomo - dzielą się luźno na kilka typów: play, RPG, RP i Race. Chciałbym pokrótce omówić każdy z typów serwerów.

Play

Do niedawna zdecydowanie najczęściej spotykany typ serwerów wypierany teraz przez RPG (których zresztą nasrało nie wiadomo czemu). Idea jest prosta: wbijasz, pobierasz miliard podmianek po 30GB i grasz. Mimo, że lubię ten rodzaj, gardzę wszelkimi serwerami "zabaw". Kurwa, dajesz w nazwę "Polski Serwer Zabawy", choć serwer ten mało ma wspólnego z zabawą. Dla mnie zabawa = gra, rozrywka czy coś. Więc wydaj trochę swojego (nieswojego, matczynego albo ojcowego) kieszonkowego na dobry skrypt z różnymi zabawami, wtedy będziesz się trzymał tego, co obiecujesz w nazwie. Zwykle taką nazwę nadają goście, co chcieliby mieć trochę władzy nad zjebami albo chcą dorobić się na VIPach i robią typowy zjebany serwer z podmiankami Ferrari i innymi chujowymi supersamochodami. Idealna przynęta, żeby zleciała się banda zrakowanych dziesięciolatków i biła swoje stulejkowate konie do pięknych Bugatti. Zwykle też dodają zjebane skrypty z community.mtasa.com (niezawodna strona, lecz ma niepewne skrypty), najczęściej po angielsku bo jedyne co potrafią to wjebać skrypt w zipie do FTP i skopiować kod do podmianki z mtapolska.pl. Bardzo często nie potrafią zablokować czołgów/minigunów/wyrzutni rakiet i wychodzą takie kwiatki jak zjebany serwer zapychający wyszukiwarkę (więcej info niżej)**. Admini też nie grzeszą inteligencją. Zamiast zawiadomić głównemu naczelnikowi tego wypizdówka, że z miniacza nakurwiają i żeby zablokował, to ślepo banują i nie widzą problemu. Ba, jeszcze czerpią z tego satysfakcję. A propos adminów i regulaminu: idioci, nauczcie się, że przeciętny "random" nie będzie specjalnie wchodził na forum i czytał regulaminu. Umożliwcie mu przeczytanie go na serwerze, najlepiej zaraz po wejściu i wtedy go banujcie z czystym sumieniem. Mimo to ciepło wspominam niektóre "playe", które posiadały własny, niepowtarzalny klimat. Bo ja wyznaję zasadę, że serwer tworzą gracze, dopiero potem skrypty. No ale błagam, jak widzisz takich zjebów co nie przykładają się do serwera i chcą się najzwyczajniej w świecie nachapać albo mieć odrobinę władzy, to nóż w kieszeni się otwiera.

RP

Ja osobiście znam jeden polski serwer RP na modzie MTA - d*****ing.pl (żeby nie było że reklama, to zagwiazdkowałem). Serwer zajebiozka, dobre skrypty itd. ale jak dla mnie za dużo pierdolonych e-gangsterów. Kiedyś chyba też było Los Santos Stories, ale coś się zjebało i już CHYBA nie ma.
RP samo w sobie lubię, jednak sram na te wszystkie pseudole z sampa. Swoją drogą ciekawe ile właściciele deva wyłożyli na skrypty, bo na milion procent zwróciło im się z ogromną nawiązką.
UWAGA: gatunek zagrożony wyginięciem.

Race

Niegdyś dużo widywałem polskich serwerów Race (jakieś DD/DM/Fun, chuja wiem o co w tych skrótach chodzi ale fajnie się spychało gości do wody), ale coś przycichło. Trendy się zmieniają, polska scena MTA niestety też. Lubię od czasu do czasu ścignąć się z kilkoma typami, ale szkoda że jest mało polskich serwerów tego typu (mimo, że wybitny skrypt na Race jest wbudowany w MTA). Co tu dużo opisywać, w 2k12 więcej było tego typu serwerów.

RPG

I proszę państwa, crème de la crème, najbardziej wyczekiwane ZJEBANE RPGi. Nie no, to mnie dobija. Co drugi serwer to pierdolony RPG. Tym ludziom chyba odjebało. Chcieli się nachapać jak ci na PYLife'ie? Że mają po 600 graczy i 300-400 złotych przychodu dziennie? Po co robić coś, co już istnieje (kłania się polski serwer zabawy x32194850) i świetnie prosperuje? Chcecie zrobić konkurencję to wymyślcie coś oryginalnego i wyłóżcie hajs na zajebiozka skrypty, bo gamemody z internetu są oklepane i schematyczne. Na każdym serwerze to samo. Listonosz/kurier/dostawca pizzy - ten sam skrypt, zmieniona nazwa. Autobusiarz/taksiarz - ten sam skrypt, zmieniona nazwa. No to mnie dobija. Jak ktoś chce zarobić na MTA to musi mieć:
a) zajebisty pomysł (wiele pomysłów już było i upadło)
b) zajebiste skrypty (skrypty z community to gówno, zainwestuj w skryptera)
c) dobrą administrację (szympansy przed panelem admina to jest dobra administracja, zapamiętaj)
A co jest na RPGach? (erpegach)
a) chujowy, oklepany pomysł: emergensi lajf, another lajf, death life, zjeb life. Yeebnijcie się w czajnik i dajcie sobie spokój jak ma być tego więcej
b) chujowe skrypty/gamemody: z neta, co tu dużo mówić. Chcą wyłożyć hajs na wykupienie serwera a skrypty z drzewa zerwać
c) zjeby w administracji: jak typ napierdala z miniguna (tu akurat play) to może go zablokujcie i zniwelujcie ilość tych typów dodając regulamin w grze zamiast ich banować w nieskończoność?
Nie lubię grywać na RPGach (najlepsi są ci z premką ofc), więc to tyle na ich temat.

Ja osobiście lubię play'e i RP. Na wielu playach grałem, wiele rzeczy widziałem i wielu rzeczy się nauczyłem. Powtórzę pytanie z początku: jakie serwery ty lubisz, czytelniku?

**Na koniec chciałbym pochwalić się małym dziełem nt. sytuacji w polskim MTA.

https://www.youtube.com/watch?v=T9CVOwPMkr0

Brzmi to jak chujowa reklama, no ale co. Lubię takie rzeczy robić i jak wam się spodoba to mogę więcej nagrywać i komentować różne serwery (może kiedyś z moim grubym jak portfel właściciela deva głosem). To tyle, zachęcam do dyskusji i mam nadzieję, że przeczytałeś wszystko (pisanie tl;dr to ciota i chuj, uszanuj czyjąś pracę).

Offline

#2 2015-12-07 18:24:34

Marlov
Rak nieborak z wadą oczu
Skąd: ZUS
Dołączył: 2015-10-05
Liczba postów: 180
Windows 7Opera 33.0.1990.115

Odp: Felieton serwerowy

Felieton prawdziwy i fajnie napisany, sam wchodzę tylko na PSMW ponieważ inne serwery są do kitu, dużo na nich dzieciarni oraz Mody/Admini którzy mogą robić co chcą.
Filmik zajebisty [dblpt]D
PS1: Pisz więcej felietonów [dblpt][slash]
PS2: Dopiero teraz zauważyłem siebie na twoim podpisie.


29ok6c0.jpg

Offline

#3 2015-12-07 18:45:04

NovorossijiSlava
Felietonista
Skąd: Poznań
Dołączył: 2015-10-15
Liczba postów: 155
Windows 8.1Firefox 42.0

Odp: Felieton serwerowy

Ja udzieliłem jednorazowej zgody na felieton.


comment_Mgz5W4FWAEtzS9IDejdiKS3c6HsbrYEE.gif
anigif_enhanced-buzz-21137-1380055808-15.gif

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
hebon - erofakero - layoutrp - testf - megacrash